Psychoterapia pary
W naszym ośrodku, który jest nakierowany na pomoc dzieciom i młodzieży bardzo często okazuje się, że niezbędna jest praca dorosłych czyli rodziców. Dzięki niej wielokrotnie wzrasta szansa na lepsze zrozumienie i wspieranie konstruktywnych zmian w naszych dzieciach.
Jasne jest dla nas wszystkich, ze od jakości naszego związku zależy atmosfera w całej rodzinie. Dlatego też może się zdarzyć, ze na konsultacji zdecydujecie wspólnie z psychoterapeutą, że aby pomóc dziecku warto jest najpierw poukładać różne sprawy pomiędzy Wami jako parą.
Często zgłaszające się pary przeżywają kryzys, trwają w przedłużającym się konflikcie, inne czują, że straciły coś, co było między nimi i chciałyby to odzyskać. Terapia może być punktem zwrotnym dającym możliwość lepszego zrozumienia siebie oraz tego co się dzieje w parze, co w konsekwencji pomaga w bardziej świadomym podejmowaniu decyzji w przeprowadzaniu zmian. Sesje podczas terapii pary dają możliwość spotkania się, wyrażenia własnych uczuć i potrzeb oraz usłyszenia i zrozumienia uczuć i potrzeb partnera.
Celem terapii pary jest: zrozumienia natury i przyczyny konfliktu, pomoc w lepszym wzajemnym zrozumieniu, poprawa komunikacji oraz indywidualny rozwój uczestników, co wszystko razem służy bardziej świadomemu byciu w związku czy też przeprowadzaniu zmian.
Każdy bliski związek, bez względu na to, jak bardzo upragniony i niezbędny wiąże się z pewną ambiwalencją. Zdolność tolerowania jej jest niezbędna do rozwoju zdolności tworzenia zdrowej relacji z drugą osobą. Przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść. Miłość i nienawiść koegzystują w relacji, dopóki relacja żyje. Przeciwieństwo miłości, to obojętność.H. Dicks “Marital tentions”.
Katarzyna Brażyńska-Tatarowicz
Jestem absolwentką Psychologii Klinicznej w Wyższej Szkole Psychologii Klinicznej oraz Prawa Uniwersytecie Łódzkim.Ukończyłam 4 letnie szkolenie z psychoterapii oraz 2 letnie szkolenie w zakresie terapii par i rodzin w Laboratorium Psychoedukacji, które są szkoleniami rekomendowanymi przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Mam doświadczenie w pracy z osobami dorosłym, młodymi dorosłymi i młodzieżą.
Katarzyna Kositorna-Kopera
Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, specjalizacja społeczna psychologia kliniczna. Ukończyłam czteroletnie Studium Psychoterapii Indywidualnej i Studium Psychoterapii Par w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Swoją pracę poddaję superwizji u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Od dziesięciu lat w obszarze moich głównych zainteresowań pozostaje terapia par, od kilku lat uczestniczę regularnie w cyklu seminariów i szkoleń prowadzonych m. in. przez specjalistów z ośrodka Tavistock Institute of Marital Studies w Londynie (prowadzący terapeuci – Stanley Ruszczynski, Mary Morgan).
Edyta Stelmach
Jestem absolwentką Wydziału Psychologii (ze specjalizacją Kliniczną Dziecka) Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam trzyletnie Studium Psychoterapii, dwuletnie Studium Terapii Rodzin oraz dwuletnie Studium Terapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji. Jestem certyfikowaną psychoterapeutką i superwizorką Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz trenerką warsztatu grupowego. Mam wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi.