Patrycja Klimek-Wierzbicka - Ośrodek Regeneracja
  • 01-618 Warszawa; ul. Tucholska 12 oraz Tucholska 37 (300 m od pl. Wilsona)
  • tel. 22 280 92 00
  • czynny w godz.: 11-19.00
  • english version
  • wersja polska

Patrycja Klimek-Wierzbicka

Partycja Klimek-Wierzbicka, psycholog

Kwalifikacje i doświadczenia zawodowe

Jestem absolwentką psychologii na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie (specjalność: psychologia kliniczna i zdrowia), a wcześniej farmacji na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie uczęszczam do 4-letniej Szkoły Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Laboratorium Psychoedukacji oraz Ośrodku ReGeneRacja. Jestem również terapeutką Play Therapy – niedyrektywnej terapii poprzez zabawę, objętej ścisłymi standardami międzynarodowej organizacji Play Therapy International. Dodatkowo uczęszczam do Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej przy Uniwersytecie SWPS.

Pracuję psychoterapeutycznie z dziećmi i nastolatkami. W polu moich szczególnych, choć nie jedynych, zainteresowań leży leczenie zaburzeń odżywiania oraz praca z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nad poprawą rozumienia siebie oraz świata relacji społecznych. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Ukończyłam liczne kursy i szkolenia w obszarze diagnostyki psychologicznej dzieci i młodzieży, m.in. neuropsychologię kliniczną dziecka, psychologię traumy dzieci i młodzieży, szkolenia z diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu, ADHD, zaburzeń rozwoju językowego, przyczyn trudności szkolnych i in. Posiadam uprawnienia do stosowania licznych narzędzi diagnostycznych rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W procesie diagnozy łączę biologiczne oraz psychologiczne rozumienie specyfiki funkcjonowania dziecka.

Zawodowo jestem związana przede wszystkim z Oddziałem Psychiatrycznym dla Dzieci Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie. Współpracuję również z Uniwersytetem SWPS w ramach prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów kierunku psychologia. Swoje wcześniejsze doświadczenia zawodowe zdobywałam m.in. w I Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie, Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS, jednej z warszawskich poradni psychologiczno-pedagogicznych, Fundacji Promocji Karmienia Piersią, a także wspierając rodziny w okresie okołoporodowym. W swojej pracy lubię czerpać z nurtu rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy (NVC).

W ReGeneRacji

Zajmuję się psychoterapią dzieci i młodzieży oraz diagnozą psychologiczną. 

Prywatnie

Jestem mamą dwóch chłopców w wieku szkolnym.