Konsultacja u psychiatry dzieci i młodzieży
Konsultacja u lekarza psychiatry jest spotkaniem z nastolatkiem i jego rodzicami w celu oceny stanu zdrowia nastolatka i podłoża jego problemów emocjonalnych. Jeśli przed konsultacją psychiatryczną, odbyła się już konsultacja psychologiczna w naszym ośrodku, wtedy o tym kto powinien pojawić się na pierwszym spotkaniu psychiatrycznym decyduje konsultant w porozumieniu z psychiatrą.
Konsultacje kończą się:
– postawieniem rozpoznania klinicznego albo informacją o braku takiego rozpoznania,
– zaplanowaniem dalszych interwencji np. skierowaniem nastolatka, rodzica lub całej rodziny na psychoterapię,
– czasami włączeniem leczenia farmakologicznego.
Pierwsze dwa spotkania trwają po 50 min. Jeżeli lekarz zaleci leczenie farmakologiczne wizyty kontrolne trwają 25 min.
Psychiatrzy dzieci i młodzieży
dr n.med. Anna Bogucka-Bonikowska
Jestem lekarzem psychiatrą, specjalistką w dziedzinie psychiatrii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży. Ukończyłam 2,5-letnie szkolenie psychoterapeutyczne prowadzone przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (IPiN). Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Po uzyskaniu tytułu specjalisty psychiatry od 2005 r. pracowałam z osobami dorosłymi w kryzysie psychotycznym w Oddziale Zapobiegania Nawrotom I Kliniki Psychiatrii IPiN. Doświadczenie w pracy z młodzieżą zdobywałam m.in. w Oddziale Leczenia Nerwic Młodzieży Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii, gdzie przez osiem lat prowadziłam leczenie psychiatryczne i terapię młodych osób z zaburzeniami emocjonalnymi i osobowości oraz przez ostatnie lata w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży IPiN, gdzie zajmowałam się diagnozą i leczeniem młodzieży z różnymi problemami emocjonalnymi oraz zaburzeniami psychicznymi.
lek. med. Waldemar Iwanowski
Lekarz psychiatra w trakcie szkolenia z psychoterapii psychoanalitycznej, w trakcie specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży oraz po ukończonym szkoleniu specjalizacyjnym z psychiatrii dorosłych. W REGN zajmuje się diagnostyką i leczeniem dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym.
lek. med. Katarzyna Komendant
Z wykształcenia jestem psychiatrą dziecięcym i psychologiem, posiadam tytuł specjalisty psychiatrii dzieci i młodzieży. Od 2003 roku jestem związana ze Szpitalem Psychiatrycznym dla Dzieci w Józefowie, gdzie pracowałam na oddziałach: dziecięcych, dziennym, w poradni oraz pełniłam dyżury lekarskie. Od kilku lat jestem członkiem zespołu diagnostycznego całościowych zaburzeń rozwoju w Poradni Scolar.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam na licznych stażach w kraju i zagranicą, między innymi w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Szpitalu w Komorowie, Szpitalu Na Litewskiej oraz Szpitalu Miejskim w Luksemburgu.
Ponadto odbyłam szkolenie psychoterapeutyczne i chociaż nie pracuję w zawodzie psychoterapeuty dostrzegam jak ważna jest ona w procesie zdrowienia dziecka i jego rodziny.
lek. med. Natalia Napierała-Bińka
Jestem lekarzem w ostatnim roku szkolenia specjalizacyjnego z psychiatrii dzieci i młodzieży. Ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od 2016 roku pracuję w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jestem również absolwentką czteroletniego szkolenia z zakresu psychoterapii opartej na podejściu psychodynamicznym w Studium Psychoterapii Laboratorium Psychoedukacji.