Konsultacja u psychiatry dzieci i młodzieży - Ośrodek Regeneracja
  • 01-618 Warszawa; ul. Tucholska 12 oraz Tucholska 37 (300 m od pl. Wilsona)
  • tel. 22 280 92 00
  • czynny w godz.: 11-19.00
  • english version
  • wersja polska

Konsultacja u psychiatry dzieci i młodzieży

Konsultacja  u lekarza psychiatry jest spotkaniem z nastolatkiem i jego rodzicami w celu oceny stanu zdrowia nastolatka i podłoża jego problemów emocjonalnych. Jeśli przed konsultacją psychiatryczną, odbyła się już konsultacja psychologiczna w naszym ośrodku, wtedy o tym kto powinien pojawić się na pierwszym spotkaniu psychiatrycznym decyduje konsultant w porozumieniu z psychiatrą.

Konsultacje kończą się:
– postawieniem rozpoznania klinicznego albo informacją o braku takiego rozpoznania,
– zaplanowaniem dalszych interwencji np. skierowaniem nastolatka, rodzica lub całej rodziny na psychoterapię,
– czasami włączeniem leczenia farmakologicznego.

Pierwsze dwa spotkania trwają po 50 min. Jeżeli lekarz zaleci leczenie farmakologiczne wizyty kontrolne trwają 25 min.

Psychiatrzy dzieci i młodzieży

lek. med. Katarzyna Komendant

Z wykształcenia jestem psychiatrą dziecięcym i psychologiem, posiadam tytuł specjalisty psychiatrii dzieci i młodzieży. Od 2003 roku jestem związana ze Szpitalem Psychiatrycznym dla Dzieci w Józefowie, gdzie pracowałam na oddziałach: dziecięcych, dziennym, w poradni oraz pełniłam dyżury lekarskie. Od kilku lat jestem członkiem zespołu diagnostycznego całościowych zaburzeń rozwoju w Poradni Scolar. Doświadczenie zawodowe zdobywałam na licznych stażach w kraju i zagranicą, między innymi w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Szpitalu w Komorowie, Szpitalu Na Litewskiej oraz Szpitalu Miejskim w Luksemburgu. Ponadto odbyłam szkolenie psychoterapeutyczne i chociaż nie pracuję w zawodzie psychoterapeuty dostrzegam jak ważna jest ona w procesie zdrowienia dziecka i jego rodziny.

lek. med. Anna Nowicka

Jestem lekarzem psychiatrą, posiadam tytuł specjalisty psychiatrii oraz specjalisty psychiatrii dzieci i młodzieży. Ukończyłam też 4-letnią szkołę psychoterapii w ośrodku INTRA. Pierwsza specjalizację odbywałam w Instytucie Psychiatrii i Neurologii oraz w Szpitalu Bielańskim na Oddziale Psychiatrycznym. Od 2012 r jestem pracownikiem Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii. Obecnie kieruję Oddziałem Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Józefowie.