Aldona Czajkowska - psycholog i psychoterapeuta - Ośrodek Regeneracja

Aldona Czajkowska


Aldona Czajkowska – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalistka psychoterapii dzieci i młodzieży 

Kwalifikacje i doświadczenia zawodowe

Jestem psycholożką, certyfikowaną psychoterapeutką i superwizorką psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz specjalistką psychoterapii dzieci i młodzieży co zostało potwierdzone Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.
Oprócz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ukończyłam w Laboratorium Psychoedukacji trzyletnie Studium Psychoterapii, dwuletnie Studium Terapii Rodzin oraz dwuletnie Studium Terapii Grupowej.

Początkowo moją główną fascynacją była terapia rodzinna, której uczyłam się pod okiem mgr Anny Siewierskiej i prof. Ireny Namysłowskiej. Równocześnie szkoliłam się i prowadziłam psychoterapię indywidualną i grupową z młodzieżą.
Doświadczenie zdobywałam pracując przez pięć lat w szpitalach, najpierw na Oddziale Młodzieżowym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, potem w Mazowieckim Centrum Neurorehabilitacji i Psychiatrii w Zagórzu na Oddziale Leczenia Nerwic Młodzieży. Byłam tam współodpowiedzialna za stworzenie zespołu psychoterapeutycznego.
Równolegle od 2004 r. lat jestem członkinią zespołu Laboratorium Psychoedukacji. Obecnie moim głównym doświadczeniem zawodowym jest praca z nastolatkami i dorosłymi. Pracuję jako terapeutka grupowa i indywidualna w podejściu psychodynamicznym.
Prowadziłam zajęcia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej przygotowując studentów do roli terapeuty rodzinnego, a także uczyłam młodych psychoterapeutów w ramach czteroletniego Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji. Jestem założycielką, wykładowczynią i superwizorką w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodku ReGeneRacja.

Zajmuję się także superwizją procesów psychoterapeutycznych indywidualnych i grupowych dzieci i młodzieży w ReGeneRacji, w innych ośrodkach o tym profilu oraz w ramach Szkoły Psychoterapii Dzieci i Młodzieży.

W Ośrodku ReGeneRacja

Jestem pomysłodawczynią i szefową Naszego ośrodka.
Stworzyłam go z myślą o dzieciach, młodzieży i ich rodzicach. Moja wiedza o systemach rodzinnych uświadomiła mi, jak bardzo członkowie rodziny na siebie wzajemnie oddziałują. Z kolei, myślenie psychodynamiczne pokazuje mi wyraźnie, jak dziecięce doświadczenia wpływają na jakość naszego dorosłego życia. Sama jestem rodzicem i wiem, że czasami bywamy w tej roli zagubieni. Jako psychoterapeutka jestem przekonana, że dobrze jest wtedy zwrócić się o pomoc w zrozumieniu tego, co nas niepokoi, bo to ułatwia budowanie dobrych, rodzinnych relacji.

Prywatnie

Jestem żoną i matką trójki dzieci.